SURELERİN FAZİLETLERİ VE SIRLARI ( İHLAS SURE-İ ŞERİFESİ )

İhlas sure-i şerifesinin fazileti :

İhlas suresinin fazileti hakkında bir çok hadis-i şerif ulaşmıştır.Ve bütün büyük ulemalar havas-ı celilesinden bahsetmiştir.Biz de bunlardan bir iki tanesini kardeşlerimize aktaralım istedik.

Güneş doğarken 10 kere okumak:

Bir kimse pazar günü güneş doğarken 10 defa İhlas Sure-i şerifesini okuyup ondan sonra Cenab-ı Vacibü'l- Vücud Hazretlerinden muradının hasıl olmasını dua ve niyaz ederse Biiznillahi Teala Matlupu ihsan buyurulur.

Bela ve müşkilattan kurtulmak için :

Bir kimse bir bela veya müşkilata düşerde ondan kurtulmayı arzu ederse akşam namazı ile yatsı arasında 1000 defa İhlas-ı şerif okuyarak o bela ve müşkilattan kurtulması için dua ve niyaz ederse Biiznillahi Teala ondan kurtulur.

Bir şey veya bir isteğin meydana gelmesi içinde yine aynı vakitte aynı adet sure-i şerife okunur ve dua edilirse matlup hasıl olur.

Her ne hacet ve maksadı olursa olsun onun olmasını isteyen kimse sabah ve akşam en azından 3 defa İhlas-ı şerife duasını okursa Cenab-ı Vacıbu'l- Vücut Hazretleri o kimseyi bütün maksatlarına nail eyler.

Cuma Gecesi Okumanın Fazileti :

Cuma gecesi yatsı namazından sonra tenha bir mahalde oturup 66 defa ihlas sure-i şerifesi ve 5631 adet ya Allah Ve 1000 adet maşaallah ve 1000 adet Salat ü selam okuduktan sonra yatan kimseye arzu ettiği yapmak istediği şeyler hakkında bir çok şey malum olur.

 

 

 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !